ELAZIĞ

  • İŞİTME MERKEZİ
  • SIEMENS
  • SIGNIA

İşitme Cihazı Uygulaması

Elazığ İşitme Cihazları Merkezi olarak tüm amacımız her hastamız için en uygun çözümü bulmak. Bu amaç için en güncel yazılım ve donanım ürünlerini kullanmaktayız.

Doğru bir odyolojik değerlendirme sonucunda, işitme değerleriniz, kişisel bilgileriniz, işitme cihazı kullanım deneyimleriniz gibi başlangıç bilgileri bilgisayarımızdaki özel yazlıma aktarılır. Tüm bu bilgiler sonucunda işitme uzmanı odyolog ve odyometristlerimiz ile beraber özel bilgisayar yazılımımız size en uygun işitme cihazı modellerini tespit eder. Uygun olan bu modeller size özel olarak programlanarak kulağınıza takılır ve canlı test sürecine geçilir. Bu test esnasında adaptasyon odamızda günlük hayatınızda karşılaşabileceğiniz toplantı, restoran, karşılıklı konuşma, trafik, gürültü ve televizyon gibi farklı dinleme koşulları sanal olarak oluşturulur ve işitme cihazının verimliliği gözlemlenir.

Bu uygulama farklı marka ve model işitme cihazlarıyla tekrarlanarak farklı teknik özellikler ve fiyatlara sahip ürünler arasında farklar kullanıcıya gösterilir.

Yapılan bu canlı uygulama deneyimi dışında REM(Real Ear Measurement/Gerçek Kulak Ölçümü) cihazı ile ürünün kulağınıza ve işitme kaybınıza olan uygunluğu ölçülür.

İşitme cihazı uygulamamız yaklaşık olarak 30 dk ile 60 dk arasında sürmektedir.

Farklı marka ve modellerden ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve bütçenize uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Elazığ İşitme Cihazları Merkezi’nde tüm odyolojik değerlendirmeler ve işitme cihazı uygulama ve adaptasyon işlemleriniz ücretsiz olarak yapılmaktadır.